BİZİMLE ÇALIŞMAK İSTER MİSİNİZ? en az iki yıllık çocuk gelişim mezunu öğretmen ve öğretmen yardımıcısı alınacak. müracaat:Yaka Mah. Vali Recep yazıcıoğlu Cad. No 79/A Tavas 0531 712 40 43

“2018 yılı 10 Kasım'ında bir kez daha vatanımızın başı sağ olsun…”

“2018 yılı 10 Kasım'ında bir kez daha vatanımızın başı sağ olsun…”

SAZIN ve SÖZÜN EN GÜZEL BAYRAMI

SAZIN ve SÖZÜN EN GÜZEL BAYRAMI

Tavas Belediyesi tarafından düzenlenen "Aşıklar Bayramı" etkinliği, Pamukkale Üniversitesi Tavas Meslek Yüksek Okulu Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Etkinliğe katılan aşıklar Nihat Sönmez, Bekir Sami Özsoy, Serdar Sönmez, Bayram Deniz, İrfan Erdağı, Muhsin Özen, Binali Kılıç, Selahattin Kozan ve Zafer Kazancı, karşılıklı atışmalarla izleyicilere güzel anlar yaşattılar.

Devamını oku: SAZIN ve SÖZÜN EN GÜZEL BAYRAMI

TESCİLLENDİ, GÖRÜCÜYE ÇIKTI, HERKES BAYILDI

TESCİLLENDİ, GÖRÜCÜYE ÇIKTI, HERKES BAYILDI

Antalya Ticaret Borsası (ATB) tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) desteğiyle bu yıl 9'uncusu düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı’nda Tavas Belediyesi yerel ürünlerini sergilediği stantla yerini aldı.

ANFAŞ Fuar Merkezinde gerçekleşen YÖREX'e 72 ilin yanı sıra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti de katıldı. 500'e yakın katılımcının yer aldığı YÖREX'te, 252 kurum, 135 oda borsa, 19 kalkınma ajansı yöresel ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sundu. Yöresel lezzetlerden el emeği göz nuru eserlere binlerce ürünün sergilendiği fuarda, coğrafi işaret tescili almış yüzlerce ürün de ziyaretçilere sunuldu. Kuzeyden güneye, doğudan batıya Anadolu'nun 12 bin yıllık geçmişinin gün yüzüne çıktığı YÖREX'te, 5 gün boyunca çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Devamını oku: TESCİLLENDİ, GÖRÜCÜYE ÇIKTI, HERKES BAYILDI

PROFESÖRLER TAVAS CEVİZİNİ ANLATTI

PROFESÖRLER TAVAS CEVİZİNİ ANLATTI

Tavas Meslek Yüksekokulu Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü ile Tavasİlçe Tarım Müdürlüğü tarafından düzenlenen Tavas Meyvecilik Paneli Tavas MYO toplantı salonunda gerçekleşti.

Panelde; Ceviz yetiştiriciliği, tarımsal desteklemeler, toprak işleme, hastalık ve zararlılarla mücadele, ceviz yetiştiriciliğinde yapılan yanlışlar, görüş ve öneri konuları anlatıldı.

Üreticinin her zaman yanında olduklarını belirten Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, "Tavas ilçemiz 530.000 dekar tarım yapılabilir arazilere sahip olmanın vermiş olduğu avantajla ve modern tarımın gelişmesiyle birlikte sulama alanlarımız ve imkanlarımız artış gösterdi ve göstermeye de devam ediyor. Bu imkanlar sayesinde Tavas ovamızda ürün desenindeki çeşitlilik hızla artıyor. Tarım ve tarım ekonomisinin gelişmesi, ürün deseninin arttırılması için elimizden gelen desteği üreticimize vermeyi sürdürüyoruz. Bu anlamlı panelde bizleri yalnız bırakmayan herkese sonsuz teşekkür ediyorum'' ifadelerini kullandı.

Devamını oku: PROFESÖRLER TAVAS CEVİZİNİ ANLATTI

MÜSİAD'DAN TAVAS'TA BİR İLK

MÜSİAD'DAN TAVAS'TA BİR İLK

Denizli Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (MÜSİAD) Başkanı İsmail Biltekin ve yönetim kurulu üyeleri, aylık Genel Kurul toplantılarını Tavas Kent Ormanında Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol ile birlikte düzenledi. Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol'un ev sahipliği yaptığı toplantıya MÜSİAD Denizli Şubesi'nin yanı sıra Meslek Oda Başkanları da katıldı. Başkan Akyol, dernek üyeleriyle bir araya gelerek Tavas'ta yapılan ve yapılacak olan projeleri anlattı.

Devamını oku: MÜSİAD'DAN TAVAS'TA BİR İLK

Ek Bilgi