BİZİMLE ÇALIŞMAK İSTER MİSİNİZ? en az iki yıllık çocuk gelişim mezunu öğretmen ve öğretmen yardımıcısı alınacak. müracaat:Yaka Mah. Vali Recep yazıcıoğlu Cad. No 79/A Tavas 0531 712 40 43

TAVAS’TA ÖĞRENCİLER DERS BAŞI YAPTI

TAVAS’TA ÖĞRENCİLER DERS BAŞI YAPTI

2018-2019 eğitim öğretim yılının başlangıcında öğrencilerin ilk ders heyecanına Tavas Kaymakamı Recep Öztürk ve Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol ortak oldu.

Yaklaşık üç ay süren yaz tatilinin bitmesinin ardından Tavas’ta da öğrenciler tüm yurtta olduğu gibi yeni öğretim yılına ‘’Merhaba’’ dedi. Yaşar Öncan İlkokulunda başlayan etkinlik, öğrencilerin ilköğretim haftası konuşmaları ve şiirlerinin ardından 4. Sınıf öğrencilerinin okula yeni başlayan 1. sınıflara çiçek takdimi ile son buldu. Program, Tavas Anadolu İmam-Hatip Lisesinin yenilenen ortaokul, kütüphane ve eğitim alanlarının açılışıyla devam etti. Açılışa 22. Dönem Denizli Milletvekili Mehmet Salih Erdoğan katıldı.

Devamını oku: TAVAS’TA ÖĞRENCİLER DERS BAŞI YAPTI

O TAVASLI BİR KÜLTÜR ELÇİSİ

O TAVASLI BİR KÜLTÜR ELÇİSİ

Holllanda'da yaşayan, aslen Tavas'lı olan gönüllü kültür elçisi, Tavas sevdalısı Mehmet Han dokuz yıldır dünya'ı gezerek Denizli ve Tavas'ın adını duyurmaya çalışıyor.

Tavas Zeybeğini Kolombiya'nın Başkenti Bogoto'da canlı canlı çalan ve izleten gezgin HAN, Tavas aşığı ve sevdalısı olduğunu belirterek, "Dokuz yıldır yapmış olduğum seyahatlerimden çektiğim fotoğraf karelerini memleketimde de sergilemek istedim. Fotoğraflarımın sergilenmesinde bana destek ve yardımcı olan Tavas Belediye Başkanımız Sayın Turhan Veli Akyol'a çok teşekkür ediyorum'' dedi.

Devamını oku: O TAVASLI BİR KÜLTÜR ELÇİSİ

BAŞKAN AKYOL, MUHTARLARLA İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI

BAŞKAN AKYOL, MUHTARLARLA İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI

Tavas Kaymakamı Recep Öztürk ve Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol'un Başkanlığında mahalle muhtarlarının sorunları, istek ve önerilerinin ele alındığı düzenli olarak yapılan istişare toplantısı Emperium Outlet (Avm)' de yapıldı.

Tavas Kaymakamı, Belediye Başkanı, İlçe Emniyet Müdürü Tolga Adagölü, İlçe Jandarma Komutan Vekili Astsubay Başçavuş Mustafa Yalçın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özkan Duvarcı, Birim müdürleri,muhtarların ve meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda mahallerin sorunları tartışıldı. Muhtarların istek ve talepleri dinlendi.

Devamını oku: BAŞKAN AKYOL, MUHTARLARLA İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI

ANNELERİNDEN KALAN MİRASLA BAKIN NE YAPTILAR

 

ANNELERİNDEN KALAN MİRASLA BAKIN NE YAPTILAR

 

Varma ailesi, vefat eden annelerinden kalan parayla, Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol'a gelerek, "Biz annemizin adını, onun adına güzel bir hizmet alanı yaparak yaşatmak istiyoruz" dedi.  Başkan Akyol da bu anlamlı davranış üzerine elinden gelen her şeyi ve tüm imkanlarını seferber edeceğini söyleyerek Varma ailesi ile ortak bir proje hazırlamaya başladı. Nikfer'de atıl halde bulunan Tavas Belediyesi'ne ait bir alanda inceleme yapan aile ve Başkan Akyol, burada ortak çalışmayla bir park yapma kararı aldılar.

Devamını oku: ANNELERİNDEN KALAN MİRASLA BAKIN NE YAPTILAR

Ek Bilgi