BİZİMLE ÇALIŞMAK İSTER MİSİNİZ? en az iki yıllık çocuk gelişim mezunu öğretmen ve öğretmen yardımıcısı alınacak. müracaat:Yaka Mah. Vali Recep yazıcıoğlu Cad. No 79/A Tavas 0531 712 40 43

YAZARLAR

BİLİNÇLİ FARKINDALIK..!!!!. ........BAŞKA BİR ÜLKENİN

BİLİNÇLİ FARKINDALIK..!!!!. ........BAŞKA BİR ÜLKENİN DİLİNİ KONUŞMAK..ANLAMAK..CEVAP VERMEK..KENDİ BİLGİN.. BECERİN...DAHİLİN DE YANINDA .. O ÜLKENİN DİLİNE..İNSANINA OLAN SAYGINDAN..ÖĞRENİR KULLANIRSIN...BU SENİ BAŞKALARINDAN AYIRIR..FARKLILIK YARATIR..BİR ADIM ÖNDE OLMANI SAĞLAR ...PEKİ O SAYGINLIĞI KENDİ DİLİNE SAĞLAYA BİLİYOR MUSUN HADİ O ZAMAN SADEDE GELELİM.....!!! ........DÜNYADA ÜLKEMİZİN OLUŞTURDUĞU BU KARA PARÇASININ...İFADE..ANLAMA..ANLATMA..DİLİ...''TÜRKÇEYE'' ÖNEM VERELİM...DÜZGÜN KONUŞMAK..YAZMAK ..ANLAMAK İÇİN ÇABA SARF EDELİM...BU YABANCI HAYRANLIĞINI ÖNCELİKLE..DİLİMİZDEN ÇIKARALIM..BU DEĞERLİ ÜLKENİN ŞİİRSEL DİLİNİ YOK SAYIP..TÜRKÇEYE YENİ ÜNVANLAR KATMAK...EĞEREK BÜKEREK...UZATARAK ...YAYARAK...SAÇMA SAPAN ŞIMARIKLIKLARLA TÜRKÇE DE KİRLİLİK YARATMAK..BÜYÜK YARALAR AÇAR..AÇMAK DA..ANNE -BABALAR OLARAK ÇOCUKLARIMIZIN FARKLI DİLLERİ BİLMESİ KONUŞMASI BİZİ NE KADAR MUTLU EDİYORSA..TÜRKÇENİN DE AYNI DERECEDE ÇİRKİNLEŞTİRİLMESİ RAHATSIZLIK VERMELİ..!! ...........BAZI ANNE VE BABALAR...GENELDE DÜŞÜNE BİLİRİZ...ÇOCUK YAŞTA DİL EĞİTİMİ ALINMASI İÇİN BÜYÜK ÇABA SARF EDİYORLAR..EV ORTAMINDA BİLE..BUNUN KULLANILMASI ..ZORUNLU KURAL HALİNE GETİRİLİYOR..TAKTİR EDİYOR..DESTEKLİYORUM..AMA..!!! MADALYONUN BİR DİĞER YÜZÜ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM...DÜNYA İNSANI YAPACAĞIMIZ ÇOCUKLARIMIZI..ÜLKESİNİN DIŞINA SÜRÜKLEMEK BİR MAHARET OLMAMALI...BU BİR SOSYOLOJİK SORUN...İNSANLAR HANGİ YAŞTAN OLURLARSA OLSUNLAR KONUŞARAK YOL KAT ETTİKLERİNİ ZATEN BİLİYORUZ..BEN BİR ÜLKENİN DİLİNİ ÖĞRENMEK İÇİN ÇABA GÖSTERİYORSAM..NEDEN KENDİ DİLİNE BU KADAR DÜŞMANSIN...DİL BİR SAYGINLIKTIR..SANATTIR...KENDİNİ İFADE ETMEK..YAPTIĞINI..YAPACAĞINI..DÜŞÜNCE..FİKİR YOLCULUĞUNUN ROTASIDIR..ROTANI KAYBEDERSEN..DİBE VURMAK İÇİN ÇOKTAN YOL ALMIŞSINDIR....!! ............BİR DİLLE YOLA ÇIKIP..BİR KAÇ DİLE MERAK SALMIŞ..ÇOCUKLARIN ANNESİYİM...AMA BENİ EN ÇOK MUTLU EDEN ŞEY..TÜRKÇENİN KULLANILMASININ NE KADAR ÖNEMLİ OLMASI GEREKTİĞİNİ ÖĞRETEN İLK EĞİTİMCİLERİ OLARAK..ANNE BE BABALARI OLARAK BİZİ NE KADAR MUTLU ETMELERİ..ÖVÜNÜYORUM..ÖNCELİKLE KENDİ DİLLERİNİ...DOĞRU KONUŞA BİLMEK..DİKSİYON..SES TONUN AHENGİ...DİL SANATININ BÜTÜNLÜĞÜNÜ KAVRAYA BİLMİŞLER.....EĞİTİM EVDE BAŞLAR DERKEN...BUNUN ANAHTARI KULLANDIĞI DİLİ GÜZELLİĞİ VE DOĞRULUĞUDUR..!! .............ÇOCUKLARINIZA TÜRKÇEYİ DOĞRU KULLANMAYI..BUNUN BİR ZORUNLULUK DEĞİL...YAŞAMLARININ BİR PARÇASI OLDUĞUNU ÖĞRETİN...BÜYÜKLERİMİZ BOŞUNA '''TATLI DİLİN KULLANIMI..YILANI DELİĞİNDEN ÇIKARIR '' DEMEMİŞLER..BİZ BİZ OLALIM...TÜRKÇEYİ ÖNCE ANNE-BABALAR OLARAK BİZİM... SONRA ÇOCUKLARIMIZIN DOĞRU..YIPRANMAMIŞ..ŞIMARTILMADAN..KIYMETİNİ BİLEREK..BİZİ BİZ YAPAN BİR SANAT OLDUĞUNUN BİLİNCİYLE YOLA DEVAM ETMELİYİZ..KAYBEDER İSEK..CANIMIZ.. ÇOK AMA... ÇOK ACIYACAK..!!! 

KISA VE ÖZ

İNSAN OLMAK NE KADAR ÖZELSE... İNSAN GİBİ DAVRANMAK DA O KADAR ÖZELDİR. EN UFAK BİR DAVRANIŞ..SÖZ BİLE İNSANIN YÜZLEŞMESİNE NEDEN OLABİLİYOR. HAYATIN KISA OLMADIĞI BİLİNCİYLE DAVRANANLAR..YAKIP YIKA BİLİYOR...HERKES KENDİN GİBİ DÜŞÜNECEK DİYE YOLA ÇIKARSAN..KENDİNİ VE KALBİNİ YORARSIN..HİÇ BİR ŞEY İÇİN ..YORULMA..SEN YORULURKEN..ÇABALARKEN..O SENİ ÇOKTAN MERDİVEN OLARAK KULLANIP...BİR ÜSTE ÇIKMAK İÇİN DUVARA DAYAMIŞTIR....TEPEYE VARINCA DA..YÜZÜ KIZARMADAN GERİYE DÖNER... SENİN GÖZLERİNİN İÇİNE BAKA BAKA TEKMEYİ VURUR....SEN NELER OLUYOR...HAYIRDIR..KAFAMDA Kİ NEYDİ...NEYE UĞRADIM DERSİN...İNSAN BU KADAR NANKÖR OLA BİLİYOR MU?....OLUYOR BEN HEP BÜYÜKLERİMİZİN DEDİĞİ GİBİ..''BOŞ İNSANIN KLAVUZU ŞEYTANDIR..''AYNEN ÖYLE..YOL AYRIMINA HAZIRLANIYOR İSEN..BAVULUNU KENDİN HAZIRLAYIP YOLA KOYULACAKSIN ...EVET..BAZEN HOŞÇA KAL..DEMEK..VEDANIN BAŞLANGICIDIR..BAZENDE SONSUZLUĞUDUR...DÜŞÜNÜN VE SEÇİN..DÜNYADA....MEVKİ ....SALTANAT GEÇİCİDİR..AMA BİRİKTİRDİĞİN İNSAN KALICIDIR...BİRİKEN YÜREKLİ..İNSANI YÖNÜ HEP HER ŞEYDEN BİR İKİ ADIM ÖNDE OLAN ÖZEL...DOSTLARA SELAM OLSUN..İYİ Kİ HAYATIMDA OLDUNUZ..OLMAYA DA DEVAM EDİN..... HAYAT.... SİZLERİN PAYLAŞIMIYLA GÜZEL...SAYGIYLA..SEVGİYLE..BİR ÖMÜRE VEFALI OLMAK DİLEĞİYLE....SİZLERİN ÖNÜN DE EĞİLİYORUM...!!!!                      

                                                                                                              YASEMİN KARAPINAR KURT

Ek Bilgi