O TAVASLI BİR KÜLTÜR ELÇİSİ

O TAVASLI BİR KÜLTÜR ELÇİSİ

Holllanda'da yaşayan, aslen Tavas'lı olan gönüllü kültür elçisi, Tavas sevdalısı Mehmet Han dokuz yıldır dünya'ı gezerek Denizli ve Tavas'ın adını duyurmaya çalışıyor.

Tavas Zeybeğini Kolombiya'nın Başkenti Bogoto'da canlı canlı çalan ve izleten gezgin HAN, Tavas aşığı ve sevdalısı olduğunu belirterek, "Dokuz yıldır yapmış olduğum seyahatlerimden çektiğim fotoğraf karelerini memleketimde de sergilemek istedim. Fotoğraflarımın sergilenmesinde bana destek ve yardımcı olan Tavas Belediye Başkanımız Sayın Turhan Veli Akyol'a çok teşekkür ediyorum'' dedi.

 

Tavaslı olmak başka bir sevdadır diyen Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, "Mehmet Han kardeşimiz adeta bir kültür elçisi gibi gittiği her yerde memleketimizi tanıtmaya çalışıyor. Bu çaba ve gayret her türlü takdir ve tebriğin üzerindedir. Her alanda Tavası tanıtmak, Tavasımızın adını duyurmak bizim en önemli önceliklerimizdendir. Kültür ve sosyal belediyecilik anlamında her faaliyetin yanındayız" ifadelerini kullandı.

Gezgin Mehmet Han, fotoğraf sergisinden son çıktığı Ekvador seyahatine denk gelen milli bayramımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda bulunduğu Otavalo yakınlarında ki İlumán Köyü'nde San Juan adlı bir ilkokulu ziyareti sırasında öğrencilere 23 Nisan'ı tanıttığı ve sonrasında öğrencilerle çektirdiği fotoğrafı Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol'a hediye etti.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Ek Bilgi