2017 YILI FAALİYET RAPORU OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

2017 YILI FAALİYET RAPORU OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Tavas Belediyesi’nin Nisan ayı olağan toplantısında 2017 yılı faaliyet raporu kabul edildi.

Tavas Belediyesi’nin 2017 yılı faaliyet raporu meclis üyelerinin görüşlerine sunuldu.

Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol’un, Meclis Başkanlığı’na 1. Başkan Vekiline devretmesinin ardından, 2017 Yılında gerçekleştirilen faaliyetler, sinevizyon gösterimiyle Meclis üyelerine anlatıldı. Faaliyet raporunun sunulmasının ardından yapılan oylama neticesinde Tavas Belediyesi 2017 yılı Faaliyet Raporu toplantıya katılan üyelerin oy birliğiyle kabul edildi.

 

SENKRONİZE ÇALIŞMAMIZ DEVAM EDECEK

Meclis toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Başkan Akyol, “Geride bıraktığımız dört yıl içerisinde birçok güzel projeye imza attık. 50 mahallemizin her karış toprağına yetiştik. 10 Belediyenin bir tek Belediye ile yönetilmesinin tüm zorluk ve güçlüklerini çok kısa bir sürede atlattık. Herkesin kendini Tavas'ın bir parçası olarak hissedeceği bir yönetim felsefesini hayata geçirdik. İlçemizdeki tüm muhtarlarımızı, müdürlerimizi ve yönetim içinde bulunan tüm unsurları bir araya getirerek bir konsensüs oluşturduk. Böylece birbirlerini tanıyıp, ortak kararlar alabilen, taşı değil binayı hayal eden, merkezi bir idari yapının temellerini attık.

Bu birlik ve beraberlik, Belediyemiz Müdürlüklerinin ve onlara bağlı çalışacak olan personellerimizin görev tanımlanmasında, yaptıkları işleri bilerek, isteyerek ve severek yapmalarında da etkili oldu. Böylece sistemli ve düzenli işleyen, performansı inişli çıkışlı değil, her daim yükselen bir çalışma ekibine sahip olduk. Dört yıllık çalışmamız meyvesini belediyemiz gelirlerini net olarak arttırmamızla verdi. Diyalektik bir çözümlemeyle, Belediyemiz hizmet ettikçe kazancını arttırdı. Bu kazançla da daha çok vatandaşa hizmet edebilme onuruna erişti.

Dört yıl içinde sözünü verdiğimiz 133 projemizin neredeyse tamamına yakınını hayata geçirdik. Bunun yanında büyük projelere hep birlikte imza attık. Şüphesiz ki elde ettiğimiz bu ekip ruhuyla, önümüzdeki yıl içinde söz verdiğimizden çok daha fazlasını yapacağız. Kurumsallaşma yolundaki kazanımlarımız, önümüzdeki engelleri ortak bir çabayla çabucak atlatmamız, bundan sonraki hedeflerimizi daha pratik bir şekilde hayata geçirebilmemiz için bizlere geniş bir alan açtı. Göreve başladığımız günden bu yana el ve gönül birliği içerisinde her daim yanımda olan Belediye Başkan Yardımcımız Sayın İsmail Başlı’ya, Başkan Yardımcımız Sayın Osman Hıra’ya, aldığımız tüm kararlarda fikir, öneri ve desteklerini esirgemeyen çok değerli Meclis Üyelerimize, mahallelerimizde işlerimizin daha hızlı ve verimli işlemesini sağlayan değerli muhtarlarımıza ve çalışmaktan büyük mutluluk duyduğum tüm mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.

2017 yılının bitip, 2018 yılı çalışmalarımızın başlamasıyla, beraberce yükselen bir Tavas inşa etme yolunda fikir, öneri ve katkılarınızın devam etmesini diliyor; sağlık, mutluluk ve başarılarınızın daim olmasını temenni ediyorum” dedi.

KOMİSYON ÜYELERİ SEÇİLDİ

Toplantıda komisyon üyelerinin seçimi de gerçekleştirildi. Komisyonlara üye dağılımı şu şekilde;

İmar Komisyonu: Eyüp Yamuç, Ahmet Kurun, Muzaffer Alca, İsmail Taşkıran, Süleyman İsen

Plan Bütçe Komisyonu: Abdülkadir Aziz Kartoğlan, Sevim Tahancalı, Şenol Oranca, Hasan Sarısakal, İsmail Adnan Küçükşahal

Encümen Üyeleri; Ahmet Kurun ve İsmail Başlı seçildi.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Ek Bilgi