BİZİMLE ÇALIŞMAK İSTER MİSİNİZ? en az iki yıllık çocuk gelişim mezunu öğretmen ve öğretmen yardımıcısı alınacak. müracaat:Yaka Mah. Vali Recep yazıcıoğlu Cad. No 79/A Tavas 0531 712 40 43

TAVAS’TA 09:05’TE HAYAT DURDU

TAVAS’TA 09:05’TE HAYAT DURDU

Tavas’ta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 79. yıl dönümünde yoğun bir katılımla anıldı.

Tavas Kaymakamlığı bahçesinde yapılan anma töreni, Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenkleri Atatürk anıtına sunulmasıyla başladı.

Düzenlenen çelenk sunma törenine, Tavas Kaymakamı Recep Öztürk, Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Çelenk sunumlarının ardından saat 09.05'te siren sesi eşliğinde 2 dakika süren saygı duruşu sırasında adeta hayat durdu. Saygı duruşundan sonra İstiklal Marşı'nın okunmasıyla program sona erdi.

 

Kaymakamlık bahçesindeki çelenk sunma töreni ile başlayan anma etkinliklerine Pamukkale Üniversitesi Tavas Meslek Yüksek Okulu konferans salonunda, Tavas Anadolu Lisesi’nin hazırlamış olduğu program ile devam edildi.

Ayrıca, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası nedeniyle ilçe genelinde düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödülleri verildi.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Ek Bilgi