BİZİMLE ÇALIŞMAK İSTER MİSİNİZ? en az iki yıllık çocuk gelişim mezunu öğretmen ve öğretmen yardımıcısı alınacak. müracaat:Yaka Mah. Vali Recep yazıcıoğlu Cad. No 79/A Tavas 0531 712 40 43

235 YILLIK DUA VE ŞÜKÜR

235 YILLIK DUA VE ŞÜKÜR

Baharlar ve Keçeliler Mahalleleri halkı bu yıl ki hasat bitiminde Allah’a şükretmek için Kara Dede Türbesi’nin bulunduğu Dede Dağına 235. kez çıktılar. Dede Dağı’na çıkan mahalleliler kurbanlar kesip ibadet ettiler. Kesilen kurbanlar sırık kebabı yapılarak mahalleliler ve dışarıdan gelen misafirlerle paylaşıldı. Kurbanların kesilip pişirilmesinin ardından Kara Dede Türbesi’nde topluca şükür namazı kılındı.

 

Birlik, Beraberlik, İyilik ve Dayanışmanın Vücut Bulmuş Hali

Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol yaptığı açıklamada, “Burada yapılan sadece kurban kesip yiyelim içelim eğlenelim demek değildir. Bugün burada birlik, beraberlik, kardeşlik, paylaşmak, şükretmek kelimelerinin vücut bulmuş halini görüyoruz ve yaşıyoruz. Geleneğimize, kimliğimize, değerlerimize, medeniyetimize de sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bugün burada bunun en somut örneklerini görüyoruz” dedi.

Artık Her Türlü Araçla Çıkabiliyoruz

Baharlar Mahalle Muhtarı Mehmet Erez, “235 yıldır devam eden geleneğimiz ve şükür duamız her geçen yıl daha fazla ilgi ve katılımcı ile devam ediyor. Bu yıl 150 adet kurban kestik.

Daha önceleri eşeklerle, katılarla ve traktörlerle ancak ulaşımı yapılabiliyordu. Bu yıl Tavas Belediye Başkanımız Sayın Turhan Veli Akyol’un talimatlarıyla baştan aşağı yenilendi. Artık her türlü araçla buraya çıkabiliyoruz. Vatandaşlarımız da bu durumdan gayet memnun kaldılar. Belediye Başkanımıza destek ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Ek Bilgi