BİZİMLE ÇALIŞMAK İSTER MİSİNİZ? en az iki yıllık çocuk gelişim mezunu öğretmen ve öğretmen yardımıcısı alınacak. müracaat:Yaka Mah. Vali Recep yazıcıoğlu Cad. No 79/A Tavas 0531 712 40 43

TAVAS'TAN HALEP'E KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ

TAVAS'TAN HALEP'E KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ

Tavas Kaymakamlığı, Tavas Belediyesi ve İlçe Müftülüğü işbirliğiyle organize edilen Halep yardımlarına Tavaslı gurbetçilerde katıldı.  Almanya’da oturan gurbetçiler, Halep için topladıkları 49 bin lirayı Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol’a teslim ettiler.

Toplanan yardım paralarıyla gıda- battaniye-su ve kömür alınarak, 2 tır Belediye personeli tarafından istif edildi. Yine organize bir şekilde toplanan giyim yardımları da 3. tırı doldurdu.

 

Gün Birlik Olma Günüdür

Halep’te yaşanan drama duyarsız kalamayacaklarını ifade eden Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, “Halep için yapılan yardım çalışmalarımız ilk günden bu yana artarak devam ediyor. Bu yardım kampanyalarımıza gurbetçi vatandaşlarımızda ortak oldu. Yardımların toplanmasında ön ayak olan duyarlı kardeşlerimiz Osman Dağca ve Özcan Doğan’a çok teşekkür ediyorum. Suriye’de zulüm altında evlerinden, yuvalarından ayrılan kardeşlerimizin acılarını paylaşmak,  yanlarında olduğumuzu hissettirmek için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz.

Tavas Belediyesi olarak organize bir şekilde Halep’e yardımlarımızı gönderiyoruz. Geçen hafta içinde gıda ve giyim yardımlarının olduğu yardım tırımızı gönderdik. Bu hafta da 3 tane daha tırımızı Halep’e gönderiyoruz. Ben bu yardımların toplanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Gün Birlik Olma Günüdür” dedi.

Onlar Bizim Kardeşimiz

Tavas’tan Halep’e kurulan gönül köprüsünün karşılığında toplanan yardımlardan son derece memnun olduklarını belirten Kaymakam Dr. Osman Varol, “Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda birçok Suriyeli kardeşimiz, topraklarımız için şehit ve gazi olmuştur. Şu anda zulüm altında ki Suriyeliler bizim kardeşimiz, soydaşımızdır. Bizler bir ekmeğin yarısını bölüp diğer yarısını kardeşiyle paylaşan bir milletiz. Yardım tırlarımızı gönderiyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yardım dolu tırlar, İlçe Müftüsü Recep Balaban’ın duasıyla konvoy halinde Halep’e ulaştırılmak üzere yola çıktılar.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Ek Bilgi