BİZİMLE ÇALIŞMAK İSTER MİSİNİZ? en az iki yıllık çocuk gelişim mezunu öğretmen ve öğretmen yardımıcısı alınacak. müracaat:Yaka Mah. Vali Recep yazıcıoğlu Cad. No 79/A Tavas 0531 712 40 43

TAVAS’TA YAŞAM, KÜLTÜR, MEKAN VE TARIM SERGİLENDİ

TAVAS’TA YAŞAM, KÜLTÜR, MEKAN VE TARIM SERGİLENDİ

Tavas Belediyesi’nin düzenlediği Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren resimler, Tavaslıların beğenisine sunuldu.

Kadın Kültür Evi’nde açılışı gerçekleştirilen resim sergisine, Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol’un yanı sıra kamu kurum ve kuruluşları müdürleri, okul müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, misafirlerle tek tek ilgilenerek sergi hakkında bilgi verdi.

 

Akyol, “Tavas’ta yaşamın renklerine dokunarak tarihin ve doğanın seyrini anlatmak amacıyla Belediyemiz bu yıl ulusal bazda fotoğraf yarışması düzenledi. Yarışma sonucunda 124 fotoğrafçının çektiği, 725 fotoğraf içinden seçkin jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucunda ödül alan fotoğraflarla birlikte 40 fotoğraf özel, mansiyon ve sergileme kategorilerinde ödül alarak dereceye girdi. Fotoğraf bir kentin geleceğe bırakılan en önemli mirastır. Birinci “Tel Kırma”, ikinci “Top Tarhana”, üçüncü olan ise “Çömlekçi” fotoğrafları bizim kültürümüz, yaşantımız, hafızamız ve özümüzdür. Yine tarım kategorisinde özel ödül alan “Pekmez” mansiyon ödülleri alan “Leblebi” bu coğrafyanın gerçekleridir” dedi.

“Kültür, Yaşam, Mekan” ve “Tavas’ta Tarım” olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlenen yarışma Tavas’ın tüm güzelliğini ve dokusunu gerçekçiliği ile yansıtarak vatandaşlardan tam not aldı. Fotoğraf sergisi Cuma gününe kadar açık kalacak.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Ek Bilgi