BİZİMLE ÇALIŞMAK İSTER MİSİNİZ? en az iki yıllık çocuk gelişim mezunu öğretmen ve öğretmen yardımıcısı alınacak. müracaat:Yaka Mah. Vali Recep yazıcıoğlu Cad. No 79/A Tavas 0531 712 40 43

OKUL KANTİNLERİNE SIKI DENETİM

OKUL KANTİNLERİNE SIKI DENETİM

Tavas Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Tavas genelinde faaliyet gösteren okul kantinlerini denetledi.

Okulların açılmasının ardından okulların kantinlerinde satılan gıdaların üretim ve son kullanma tarihleri, satılması yasak olan yiyecek ve içecekler, kantin ve çalışanlarının temizliği denetlendi.

Zararlı yiyecek ve içecek satılmamalı ve tüketilmemeli

 

Sağlıklı bireyler yetiştirerek ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği teminat altına almak için denetimleri düzenli olarak sürdürdüklerini belirten Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, "Okullarda çocukların beslenmesinde hizmet veren kantinlerin, yasak olan yiyecek, içecekler ile temizlik ve hijyen konusunda gerekli tedbirleri almaları bizim için çok önemli. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha sağlıklı koşullarda, sağlığa zararlı olmayan yiyecek ve içecek tüketmeleri gerekmektedir. Bu yüzden çocukların gelişimlerine katkıda bulunmak en büyük önceliğimizdir. Gerekli hijyen kurallarının sağlanıp öğrencilerimizin sağlığına zarar gelmemesi için ekiplerimizin denetimleri sıklıkla devam edecektir. Buradan okul kantin işletmecilerimize de bu denetimlerde bize yardımcı oldukları ve titiz çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

,

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Ek Bilgi