SBZ
Süzgeç
 • TAVAS’TA ÖĞRENCİLER DERS BAŞI YAPTI

  TAVAS’TA ÖĞRENCİLER DERS BAŞI YAPTI

  2018-2019 eğitim öğretim yılının başlangıcında öğrencilerin ilk ders heyecanına Tavas Kaymakamı Recep Öztürk ve Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol ortak oldu.

  Yaklaşık üç ay süren yaz tatilinin bitmesinin ardından Tavas’ta da öğrenciler tüm yurtta olduğu gibi yeni öğretim yılına ‘’Merhaba’’ dedi. Yaşar Öncan İlkokulunda başlayan etkinlik, öğrencilerin ilköğretim haftası konuşmaları ve şiirlerinin ardından 4. Sınıf öğrencilerinin okula yeni başlayan 1. sınıflara çiçek takdimi ile son buldu. Program, Tavas Anadolu İmam-Hatip Lisesinin yenilenen ortaokul, kütüphane ve eğitim alanlarının açılışıyla devam etti. Açılışa 22. Dönem Denizli Milletvekili Mehmet Salih Erdoğan katıldı.

 • O TAVASLI BİR KÜLTÜR ELÇİSİ

  O TAVASLI BİR KÜLTÜR ELÇİSİ

  Holllanda'da yaşayan, aslen Tavas'lı olan gönüllü kültür elçisi, Tavas sevdalısı Mehmet Han dokuz yıldır dünya'ı gezerek Denizli ve Tavas'ın adını duyurmaya çalışıyor.

  Tavas Zeybeğini Kolombiya'nın Başkenti Bogoto'da canlı canlı çalan ve izleten gezgin HAN, Tavas aşığı ve sevdalısı olduğunu belirterek, "Dokuz yıldır yapmış olduğum seyahatlerimden çektiğim fotoğraf karelerini memleketimde de sergilemek istedim. Fotoğraflarımın sergilenmesinde bana destek ve yardımcı olan Tavas Belediye Başkanımız Sayın Turhan Veli Akyol'a çok teşekkür ediyorum'' dedi.

 • BAŞKAN AKYOL, MUHTARLARLA İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI

  BAŞKAN AKYOL, MUHTARLARLA İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI

  Tavas Kaymakamı Recep Öztürk ve Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol'un Başkanlığında mahalle muhtarlarının sorunları, istek ve önerilerinin ele alındığı düzenli olarak yapılan istişare toplantısı Emperium Outlet (Avm)' de yapıldı.

  Tavas Kaymakamı, Belediye Başkanı, İlçe Emniyet Müdürü Tolga Adagölü, İlçe Jandarma Komutan Vekili Astsubay Başçavuş Mustafa Yalçın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özkan Duvarcı, Birim müdürleri,muhtarların ve meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda mahallerin sorunları tartışıldı. Muhtarların istek ve talepleri dinlendi.

 • ANNELERİNDEN KALAN MİRASLA BAKIN NE YAPTILAR

   

  ANNELERİNDEN KALAN MİRASLA BAKIN NE YAPTILAR

   

  Varma ailesi, vefat eden annelerinden kalan parayla, Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol'a gelerek, "Biz annemizin adını, onun adına güzel bir hizmet alanı yaparak yaşatmak istiyoruz" dedi.  Başkan Akyol da bu anlamlı davranış üzerine elinden gelen her şeyi ve tüm imkanlarını seferber edeceğini söyleyerek Varma ailesi ile ortak bir proje hazırlamaya başladı. Nikfer'de atıl halde bulunan Tavas Belediyesi'ne ait bir alanda inceleme yapan aile ve Başkan Akyol, burada ortak çalışmayla bir park yapma kararı aldılar.

Ek Bilgi