SBZ
Süzgeç
 • MEDET MAHALLESi’NDE HAK SAHİPLERİNE TAPULARI VERİLDİ

  MEDET MAHALLESi’NDE HAK SAHİPLERİNE TAPULARI VERİLDİ

  1. Derecede Arkeolojik Sit Alanı içinde kalan Medet Mahallesi’nin yeni yerleşim alanı oluşturulması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca, 5543 sayılı İskan Kanunu kapsamında “Köy Gelişme Alanı” uygulamasına başlanmasının ardından tüm işlemlerin bitiminden sonra Mahalli İskân Komisyonu karaları ile yeni yerleşim alanında üretilen toplam 37 parselden 27’sinin tapusunun hak sahiplerine teslim töreni gerçekleştirildi.

  Tavas ilçesi Medet Mahallesinde gerçekleşen törene; Vali Hasan Karahan, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Başkan Vekili Nihat Zeybekci, Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Tavas Kaymakamı Vekili Murat Güneş, Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Fikret Büyüksoy, Siyasi Parti Temsilcileri ve protokol katıldı.

 • TAVAS'A GÜNEŞ DOĞDU

  TAVAS'A GÜNEŞ DOĞDU

  Tavas Belediyesi tarafından 87 bin metrekare alan üzerine kurulan ve yılda 1 milyon 200 bin TL gelir sağlayacak olan 1 MV Güneş Enerji Santrali düzenlenen tören ile hizmete açıldı. Törende konuşan Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, yıllardır çöplük olarak kullanılan alandan hazine çıktığını belirtti. 

  PROTOKOL BU AÇILIŞTA BULUŞTU

  Tavas Belediye, ilçe için önemli olan projelerden birisini daha hayata geçirdi. Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol’un uzun uğraşları sonucu ilçeye kazandırılan ve önemli gelir sağlayacak olan 1 MV Güneş Enerji Santrali düzenlenen tören ile hizmete açıldı. Tavas Belediyesi Güneş Enerji Santralinin açılışına Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Başkanvekili Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Hasan Karahan,AK Parti Gurup Başkan Vekili - AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İlçe Kaymakamları, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğu, İlçe Belediye Başkanları, Mahalle Muhtarları, Siyasi Parti Temsilcileri, protokol ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

 • “2018 yılı 10 Kasım'ında bir kez daha vatanımızın başı sağ olsun…”

  “2018 yılı 10 Kasım'ında bir kez daha vatanımızın başı sağ olsun…”

 • SAZIN ve SÖZÜN EN GÜZEL BAYRAMI

  SAZIN ve SÖZÜN EN GÜZEL BAYRAMI

  Tavas Belediyesi tarafından düzenlenen "Aşıklar Bayramı" etkinliği, Pamukkale Üniversitesi Tavas Meslek Yüksek Okulu Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

  Etkinliğe katılan aşıklar Nihat Sönmez, Bekir Sami Özsoy, Serdar Sönmez, Bayram Deniz, İrfan Erdağı, Muhsin Özen, Binali Kılıç, Selahattin Kozan ve Zafer Kazancı, karşılıklı atışmalarla izleyicilere güzel anlar yaşattılar.

 • TESCİLLENDİ, GÖRÜCÜYE ÇIKTI, HERKES BAYILDI

  TESCİLLENDİ, GÖRÜCÜYE ÇIKTI, HERKES BAYILDI

  Antalya Ticaret Borsası (ATB) tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) desteğiyle bu yıl 9'uncusu düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı’nda Tavas Belediyesi yerel ürünlerini sergilediği stantla yerini aldı.

  ANFAŞ Fuar Merkezinde gerçekleşen YÖREX'e 72 ilin yanı sıra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti de katıldı. 500'e yakın katılımcının yer aldığı YÖREX'te, 252 kurum, 135 oda borsa, 19 kalkınma ajansı yöresel ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sundu. Yöresel lezzetlerden el emeği göz nuru eserlere binlerce ürünün sergilendiği fuarda, coğrafi işaret tescili almış yüzlerce ürün de ziyaretçilere sunuldu. Kuzeyden güneye, doğudan batıya Anadolu'nun 12 bin yıllık geçmişinin gün yüzüne çıktığı YÖREX'te, 5 gün boyunca çeşitli etkinlikler düzenlendi.

 • PROFESÖRLER TAVAS CEVİZİNİ ANLATTI

  PROFESÖRLER TAVAS CEVİZİNİ ANLATTI

  Tavas Meslek Yüksekokulu Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü ile Tavasİlçe Tarım Müdürlüğü tarafından düzenlenen Tavas Meyvecilik Paneli Tavas MYO toplantı salonunda gerçekleşti.

  Panelde; Ceviz yetiştiriciliği, tarımsal desteklemeler, toprak işleme, hastalık ve zararlılarla mücadele, ceviz yetiştiriciliğinde yapılan yanlışlar, görüş ve öneri konuları anlatıldı.

  Üreticinin her zaman yanında olduklarını belirten Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, "Tavas ilçemiz 530.000 dekar tarım yapılabilir arazilere sahip olmanın vermiş olduğu avantajla ve modern tarımın gelişmesiyle birlikte sulama alanlarımız ve imkanlarımız artış gösterdi ve göstermeye de devam ediyor. Bu imkanlar sayesinde Tavas ovamızda ürün desenindeki çeşitlilik hızla artıyor. Tarım ve tarım ekonomisinin gelişmesi, ürün deseninin arttırılması için elimizden gelen desteği üreticimize vermeyi sürdürüyoruz. Bu anlamlı panelde bizleri yalnız bırakmayan herkese sonsuz teşekkür ediyorum'' ifadelerini kullandı.

 • MÜSİAD'DAN TAVAS'TA BİR İLK

  MÜSİAD'DAN TAVAS'TA BİR İLK

  Denizli Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (MÜSİAD) Başkanı İsmail Biltekin ve yönetim kurulu üyeleri, aylık Genel Kurul toplantılarını Tavas Kent Ormanında Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol ile birlikte düzenledi. Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol'un ev sahipliği yaptığı toplantıya MÜSİAD Denizli Şubesi'nin yanı sıra Meslek Oda Başkanları da katıldı. Başkan Akyol, dernek üyeleriyle bir araya gelerek Tavas'ta yapılan ve yapılacak olan projeleri anlattı.

 • TAVAS'TA MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

  TAVAS'TA MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

  Tavas'ta 19 Ekim Muhtarlar Günü olması dolayısıyla tören düzenlendi.Tavas Kaymakamlığı önünde Atatürk Anıtına konulan çelenkle başlayan törende 50 mahalle muhtarı hazır bulundu. Günün anlam ve önemini belirtilen konuşmanın ardından tören, Tavas Belediyesi Cezve Kahve'de protokolün muhtarları kabulüyle devam etti.

Ek Bilgi